Zagrożenie na drogach Ropczyc: Trzej kierowcy pod wpływem alkoholu zatrzymani w jeden weekend

Zagrożenie na drogach Ropczyc: Trzej kierowcy pod wpływem alkoholu zatrzymani w jeden weekend

Podczas minionego weekendu, policjanci z Ropczyc interweniowali w przypadku trzech kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. Pomimo nieustających apeli dotyczących bezpieczeństwa oraz przeprowadzanych kontroli, problem prowadzenia pojazdów pod wpływem substancji odurzających nie ustępuje, stwarzając ciągłe zagrożenie na drogach. Przypadki z ostatniego weekendu są teraz w rękach wymiaru sprawiedliwości, który oceni stopień winy tych, którzy swoim postępowaniem naruszyli bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Pierwsza interwencja miała miejsce w sobotnie przedpołudnie, kiedy to udało się zatrzymać 33-letniego mężczyznę prowadzącego volkswagena. Badanie jego wydychanego powietrza za pomocą alkomatu wykazało obecność blisko 0,7 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że ten mężczyzna nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kolejne działania podjęli policjanci w niedzielę, zatrzymując kierującą kią 47-letnią kobietę. Przeprowadzone na niej badanie alkomatem wykazało obecność ponad 0,7 promila alkoholu w jej organizmie.

W końcu, ostatnia interwencja miała miejsce w niedzielę około godziny 10, kiedy to zatrzymano 34-letniego kierowcę seata. Alkotest potwierdził, że mężczyzna prowadził samochód pod wpływem alkoholu, a konkretnie stwierdzono u niego wynik przekraczający 0,5 promila.